KE zatwierdziła polski plan dotyczący wykorzystania unijnych funduszy

09-05-2007, 14:07

Komisja Europejska zatwierdziła polski plan dotyczący wykorzystania pieniędzy z unijnych funduszy na lata 2007-2013. Chodzi o ponad 65 miliardów euro.

Zatwierdzony plan to ogólny dokument, który określa priorytety polskiego rządu i pokazuje, na co Warszawa chciałaby wydać pieniądze.

Brukseli spodobał się ten plan, bo polski rząd chce przeznaczyć ponad 60 procent funduszy na badania i rozwój, innowacje oraz tworzenie nowych miejsc pracy, co ma poprawić konkurencyjność i pomóc w ożywieniu gospodarki. O zwiększenie inwestycji w tych obszarach Komisja Europejska od dawna apeluje do krajów członkowskich.

Po zatwierdzeniu ogólnego planu, teraz rozpoczynają się prace nad szczegółowymi programami, zwanymi operacyjnymi. Jest wśród nich program "Infrastruktura i Środowisko" - największy w historii Unii, który ma sfinansować inwestycje na prawie 28 miliardów euro.

Te programy operacyjne Komisja Europejska ma zatwierdzić w sierpniu, więc jeśli Polska chce wprowadzić poprawki, powinna to zrobić jak najszybciej. Chodzi między innymi o dodatkowe inwestycje związane z organizacją piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / KE zatwierdziła polski plan dotyczący wykorzystania unijnych funduszy