Kerdos złożył wniosek o upadłość na wypadek odrzucenia wniosku o sanację

ISBNews
opublikowano: 18-04-2016, 15:26

Kerdos Group złożył w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, w związku z potencjalnym ryzykiem nieuwzględnienia wniosku dłużnika o otwarcie postępowania sanacyjnego, podał Kerdos.

 

"Jednocześnie [...] zarząd spółki wniósł o rozpoznanie w pierwszej kolejności wniosku restrukturyzacyjnego i wstrzymanie rozpoznania niniejszego wniosku do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego" - czytamy w komunikacie.

W połowie marca Kerdos Group złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Pod koniec ub. roku sąd umorzył postępowanie w sprawie ogłoszenia upadłości likwidacyjnej Kerdos Group z wniosku spółki.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą. Jest operatorem sieci Dayli w Polsce oraz Meng w Luksemburgu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu