Kernel traci w oczach analityków

  • Michał Błasiński
10-09-2012, 00:00

SPÓŁKA TYGODNIA

Spośród 8 rekomendacji wydanych dla Kernela w ciągu ostatnich miesięcy 4 brzmiały „kupuj”, 3 zalecały „ trzymaj”, a jedna „przeważaj”. W najnowszym raporcie poświęconym ukraińskiej spółce powiało pesymizmem. Jakub Szkopek, analityk DI BRE, obniżył rekomendację do „redukuj” (poprzednio „trzymaj”).

Cena docelowa spadła z 68,7 zł do 62,5 zł. Specjalista podkreślił przede wszystkim rosnące zadłużenie firmy, kierowanej przez Andrija Werewskiego.Od końca maja notowania Kernela rosły. Po opublikowaniu wyników za II kwartał do głosu doszły jednak „niedźwiedzie”.

— Uważam, że załamanie kursu Kernela wynika z tego, że zarząd do tej pory nie przedstawił prognoz na przyszły rok. W ostatnich latach władze spółki potrafiły przedstawić rzetelne perspektywy, tym razem tego zabrakło, co nie spodobało się inwestorom — mówi Adam Kaptur, analityk Millennium DM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kernel traci w oczach analityków