Kerry: USA i Rosja uzgodniły wymianę informacji o sytuacji na granicy

PAP
opublikowano: 08-11-2014, 11:10

Sekretarz Stanu USA John Kerry powiedział w sobotę po spotkaniu w Pekinie ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem, że uzgodniono wymianę informacji o sytuacji na rosyjsko-ukraińskiej granicy.

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) oskarżyła w piątek Rosję o wysłanie 32 czołgów, 16 haubic i 30 ciężarówek Kamaz z amunicją i ludźmi na zajęte przez separatystów tereny na wschodzie Ukrainy, aby wzmocnić ich w walkach ukraińskimi żołnierzami.

"Wystarczy powiedzieć, że istnieją pewne rozbieżności co do faktów na tym terenie. Uzgodniliśmy, że będziemy wymieniać się informacjami na ten temat. Postanowiliśmy także, że dialog między nami będzie kontynuowany" - powiedział Kerry dziennikarzom w Pekinie na marginesie spotkania przygotowującego szczyt APEC (Współpraca Ekonomiczna Azji i Pacyfiku), który odbędzie się 10-11 listopada.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że porozumienie o rozejmie będzie kontynuowane i respektowane.

Podczas szczytu nie przewidziano dwustronnego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Baracka Obamy, choć nie jest wykluczone, że dojdzie między nimi do nieformalnej rozmowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane