Kęty chcą kupić hutę Konin

Robert Kurowski
07-06-2004, 00:00

Akcje Kęt znajdują się w szerokim trendzie horyzontalnym w zakresie 120-136,50 zł. Krótkoterminowo kurs przebił linię trendu spadkowego, dzięki czemu rosną szanse na powtórny atak na maksimum.

Sytuacja techniczna jest trudna, bowiem ponad 13-proc. rozpiętość kanału skłania do zamykania pozycji i realizacji zysków. Obecnie występuje względna równowaga, co jest potwierdzone między innymi zachowaniem oscylatorów. Czynnikiem, który w dłuższym terminie może wpłynąć na wycenę spółki, może być zamiar nabycia od Impexmetalu kontrolnego pakietu akcji Huty Aluminium Konin. Kęty nie przewidują w związku z tym nowej emisji akcji, jednak wydatek rzędu 300-350 mln zł może być znacznym obciążeniem dla finansów spółki. Pozytywny odbiór tej wiadomości wiązać się będzie z notowaniami powyżej 136,50 zł, natomiast reakcja negatywna doprowadziłaby do spadku w okolice 110 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kęty chcą kupić hutę Konin