Czytasz dzięki

Kęty chcą sfinalizować przynajmniej jedną akwizycję w 2005 r., ale nie jest to przesądzone

Internet Securities
opublikowano: 14-09-2005, 14:54

Kęty chcą w tym roku zakończyć co najmniej jedną akwizycję, ale żadna z trzech planowanych transakcji nie jest przesądzona, powiedział w środę Dariusz Mańko, przezes spółki.

Kęty chcą w tym roku zakończyć co najmniej jedną akwizycję, ale żadna z trzech planowanych transakcji nie jest przesądzona, powiedział w środę Dariusz Mańko, przezes spółki.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby w tym roku zakończyć przynajmniej jedną akwizycję, ale może się zdarzyć, że żadna z tych, które są przygotowywane, nie zostanie sfinalizowana” – powiedział Mańko dziennikarzom w środę.

Kęty prowadzą obecnie trzy projekty, które znajdują się na etapie składania ofert – dwa w Europie Środkowej i jeden poza Europą.

„Przyczyną możliwego przesunięcia ich zamknięcia są bardzo trudne rozmowy z właścicielami prywatnymi dwóch europejskich spółek” - dodał prezes.

Mańko zapowiedział też, że jeśli RN zaakceptuje wniosek zarządu, to jeszcze w tym miesiącu firma złoży ofertę dotyczącą akwizycji poza Europą. „Będzie to transakcja sprzedaży udziałów przez rząd tego kraju" - dodał.

Na początku sierpnia Kęty informowały, że dopięcie dwóch z trzech planowanych inwestycji kapitałowych nastąpi jeszcze w trzecim kwartale. Przychody skonsolidowane Grupy Kęty SA mogłyby wtedy wzrosnąć o ponad 300 mln zł rocznie.

Prognoza Kęt zakłada wzrost skonsolidowanego zysku netto do 102,0 mln zł w 2005 roku z 90,75 mln zł rok wcześniej oraz przychodów do 841,0 mln zł z 728,72 mln zł.

W całym pierwszym półroczu 2005 roku grupa miała 45,33 mln zł zysku akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 52,50 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 344,50 mln zł wobec 417,25 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane