Kęty mogą testować 59,5 zł

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 24-03-2003, 00:00

O d trzech miesięcy kurs spółki porusza się w kanale trendowym o nieco mniejszym nachyleniu, niż sugerował wcześniej trend wzrostowy. Wprawdzie w ostatnich dniach kurs testował dolne ograniczenie tego kanału, ale po piątkowej sesji widać, że w najbliższym czasie nie zamierza go opuścić.

Warto zwrócić uwagę na zachowanie oscylatorów. MACD już od kilku miesięcy coraz niżej rysuje swoje szczyty, podczas gdy szczyty cenowe akcji Grupy Kęty formowały się na coraz wyższych poziomach. Rozbieżność ta (negatywna dywergencja) wprawdzie nie jest sygnałem sprzedaży, ale sugeruje możliwość odwrócenia trendu. Najbliższy istotny opór to poziom 59,5 zł, z którym prawdopodobnie przyjdzie się zmierzyć Grupie Kęty w ciągu najbliższych kilku sesji. Wówczas rozstrzygnie się, czy wzrosty na walorach spółki będą kontynuowane w dłuższym terminie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu