Kęty odzyskały siły

Piotr Wiśniewski
15-12-2003, 00:00

W ubiegłym tygodniu walory Kęt należały do najbardziej wzrostowych wśród spółek z WIG20. Cena akcji rosła już od 5 grudnia, kiedy to spółka podała prognozę wyników finansowych na przyszły rok oraz podtrzymała plany wypłaty dywidendy wysokości 3 zł na akcję z zysku za 2003 rok.

Silny trend wzrostowy na akcjach Grupy Kęty trwa od czwartego kwartału 2002. Mimo, iż kurs wciąż znajduje się w tym trendzie, który od marca 2003 roku uległ przyspieszeniu, to od sierpnia poruszał się w granicach obszaru 105-127,5 zł. W czwartek na wykresie pojawiło się niewielkie okno hossy i mała świeca doji, co mogło być znakiem niezdecydowania rynku. Na następnej sesji nie doszło jednak do dopełnienia kształtu spadkowej formacji gwiazdy wieczornej doji. Przeciwnie, nastąpiła bardzo silna sesja, a kurs zamknięcia wyniósł 128,5 zł. Piątkowe notowania potwierdziły przewagę strony popytowej i w tej sytuacji nie ma powodów do końca wzrostów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kęty odzyskały siły