Kęty prognozują wyniki

DI
opublikowano: 30-06-2010, 10:27

Zarząd Grupy Kęty opublikował wstępne prognozy wyników II kwartału 2010 r.

Spółka przewiduje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 285 mln zł i były o ok. 10 proc. wyższe od wartości osiągniętej w I kw. br., zaś w stosunku do poprzedniego roku jest to poziom o ok. 3 proc. wyższy. Wzrost przychodów to, zdaniem spółki, wzrost wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach, szczególnie w przypadku segmentu opakowań giętkich (ok. 40-, 50-proc.).

Skonsolidowany zysk operacyjny II kwartału wyniesie ok. 26-27 mln zł.

"Porównując wyniki osiągnięte w br. z wynikami zeszłorocznymi, należy uwzględnić wynik na transakcjach zabezpieczających, który w II kwartale ub.r. wyniósł -7,4 mln zł a w bieżącym okresie +2 mln zł. Oznacza to, iż zysk na działalności operacyjnej skorygowany o wynik na transakcjach zabezpieczających w drugim kwartale 2010 roku wyniesie ok. 28 - 29 mln zł w porównaniu do 28,1 mln zł w 2009 r." - podkreślają Kęty.

Szacowany wynik na działalności finansowej wyniesie ok. -7 mln zł. Na pozycję tą składają się głównie odsetki od zaciągniętych kredytów i przeszacowanie wartości kredytów walutowych po stronie ujemnej, a także dodatni wynik na rozliczonych w II kwartale transakcjach zabezpieczających ceny aluminium i waluty po stronie dodatniej. Skonsolidowany zysk netto drugiego kwartału wyniesie ok. 15-16 mln zł.

Na koniec drugiego kwartału br. prognozuje się dług netto na poziomie ok. 200 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kęty prognozują wyniki