KGHM będzie wspierać działania na rzecz organizacji EXPO 2022 w Łodzi

PAP
opublikowano: 06-11-2017, 17:43
aktualizacja: 06-11-2017, 17:54

KGHM Polska Miedź będzie wspierać Polskę w działaniach na rzecz organizacji EXPO 2022 w Łodzi - poinformował resort rozwoju. List intencyjny dotyczący współpracy podpisali w poniedziałek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński i prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.

Sygnatariusze listu, jak wskazało Ministerstwo Rozwoju, są zgodni, że "organizacja tak dużego wydarzenia w Polsce będzie miała pozytywny wpływ na gospodarczy i społeczny rozwój kraju. Będzie doskonałą okazją do promocji i budowania pozycji polskich przedsiębiorstw i produktów zarówno na rynku wewnętrznym, jak i za granicą". Dodano, że przyczyni się też do wzmocnienia pozycji Polski jako lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak podkreśliło MR, podpisanie listu intencyjnego "stanowi kontynuację działań włączających podmioty gospodarcze w proces ubiegania się Polski o organizację wystawy EXPO 2022".

Według MR, wśród wspierających ideę organizacji EXPO w Łodzi znaleźli się już: Pracodawcy RP, Krajowa Izba Gospodarcza, firmy: IBM, URSUS i ATLAS.

O organizację międzynarodowej wystawy EXPO w 2022 r., która ma trwać od 15 czerwca do 15 września, ubiega się m.in. Polska i miasto Łódź. Wystawa ma być poświęcona odnowie miejskiej i związanym z nią uniwersalnym wyzwaniom, z którymi muszą się zmierzyć metropolie na całym świecie. Zaproponowany temat wystawy to „City Re:Invented”.

Jak przypomina MR, organizatora EXPO poznamy 15 listopada 2017 r. Wtedy odbędzie się głosowanie podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw. Kontrkandydatami Polski są Argentyna (Buenos Aires) oraz USA (Minneapolis).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu