KGHM chce, by Polkomtel był najwartościowszym operatorem mobilnym

Internet Securities
opublikowano: 23-11-2005, 16:32

Zarząd spółki Polkomtel SA, operatora sieci Plus GSM i Sami Swoi, w budżetach na rok 2006 i na lata 2006-2008 zakłada, że spółka osiągnie najwyższą wartość rynkową, co oznacza zajęcie pierwszego miejsca wśród operatorów komórkowych, powiedział w środę Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM Polskiej Miedzi SA, posiadającego 19,61% akcji w mobilnej spółce.

Zarząd spółki Polkomtel SA, operatora sieci Plus GSM i Sami Swoi, w budżetach na rok 2006 i na lata 2006-2008 zakłada, że spółka osiągnie najwyższą wartość rynkową, co oznacza zajęcie pierwszego miejsca wśród operatorów komórkowych, powiedział w środę Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM Polskiej Miedzi SA, posiadającego 19,61% akcji w mobilnej spółce.

„Na 30 listopada zaplanowane jest posiedzenie rady nadzorczej Polkomtela, na którym przedstawiane będą plany budżetowe na 2006 rok i lata 2006-2008. Zakładają one, że Polkomtel stanie się spółką o największej wartości rynkowej, czyli zajmie pierwsze miejsce na rynku” – powiedział Szczepek.

Komentując doniesienia duńskiej prasy o chęci sprzedaży całego pakietu 19,61% akcji Polkomtela przez TDC, Szczepek powiedział, że wczoraj rozmawiał z „drugą” osobą w TDC i osoba ta nie informowała o ewentualnej chęci sprzedaży tych akcji.

„Nie możemy potwierdzić doniesień prasowych w tym względzie, musimy poczekać na oficjalny komunikat TDC w tej sprawie” – dodał wiceprezes.

We wrześniu posiadający po 19,61% akcji Polkomtela brytyjski Vodafone i duński TDC złożyły w resorcie skarbu wstępną ofertę odkupu udziałów w operatorze. Firmy zaproponowały, że odkupią po 22,89% akcji za 3,47 mld zł każda, dzięki czemu osiągnęłyby łącznie 85% udziału w Polkomtelu.

„Ewentualną sprzedaż akcji Polkomtela przez nas będziemy konsultować ze Skarbem Państwa i te konsultacje z pewnością się odbędą” – powiedział Szczepek.

Polkomtel planuje pozyskać w tym roku ok. 2 mln nowych klientów.

Na koniec pierwszego półrocza 2005 roku liczba abonentów Polkomtela wyniosła 7,88 mln zł. Pod względem liczby użytkowników operator zajmował trzecie miejsce wśród polskich operatorów komórkowych.

Oprócz Vodafone i TDC, polscy udziałowcy Polkomtela to KGHM i PKN Orlen posiadający po 19,61%, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA z 17,56% pakietem akcji, oraz Węglokoks (4,00%).

ROZWAŻANIA O DIALOGU

„Szukamy najlepszego rozwiązania dla Dialogu [spółka zależna od KGHM – przyp. ISB]. Nie chce mówić o sprzedaży Dialogu, ale nie wykluczamy, że może nastąpi sprzedaż części, albo całość. Z pewnością będziemy dążyć do zwiększenia wartości spółki” – powiedział prezes KGHM Marek Szczerbiak.

Na początku listopada Szczerbiak powiedział, że sprzedaż udziałów w Dialogu za mniejszą kwotę niż 1,2 mld zł nie wchodzi w grę.

KGHM stara się znaleźć inwestora dla Dialogu od ponad dwóch lat.

Dialog SA miał 8,04 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 20005 r. Przychody wyniosły 125,71 mln zł. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) Dialogu wyniósł w tym samym okresie 44,79 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane