KGHM ciąży WIG20

  • Michał Błasiński
opublikowano: 22-02-2013, 00:00

Wtrakcie czwartkowej sesji papiery KGHM spadły do najniższego poziomu w tym roku.

Można się było tego spodziewać, ponieważ od kilku tygodni zapał kupujących wyraźnie gasł. Spadek formy miedziowego giganta to zła wróżba. Dla wielu inwestorów zachowanie notowań blue chipa stanowi bowiem najlepsze odbicie bieżącej koniunktury na warszawskim parkiecie.

Przyczyn słabości kursu można doszukiwać się w najnowszych rekomendacjach, które są coraz słabsze. Wczoraj analitycy Raiffesena obniżyli zalecenie inwestycyjne z „trzymaj” do „redukuj”.

Cena docelowa jest zbliżona do kursu i wynosi 178 zł. Dwie kolejne rekomendacje autorstwa DM BZ WBK oraz Societe Generale zalecają sprzedaż walorów — uśredniona wycena z tych raportów wynosi 154 zł, czyli o 14 proc. poniżej kursu.

Na razie nie ma powodów do wielkiego niepokoju: z perspektywy analizy technicznej walory KGHM nadal znajdują się w zdecydowanym trendzie wzrostowym. Od połowy maja zeszłego roku zdrożały łącznie o ponad 90 proc. Warto przypomnieć, że kilka dni temu zarząd spółki przedstawił prognozy wyników na 2013 r.

— Szacunki KGHM na 2013 r. są zgodne z moimi oczekiwaniami, choć poniżej konsensu rynkowego. Kluczowe czynniki to niższe wolumeny metali, wyższy płacony podatek i, przede wszystkim, mocniejszy złoty — tłumaczy Paweł Puchalski, ekspert DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu