KGHM czeka na słabego złotego

Dariusz Karolak
07-05-2001, 00:00

KGHM czeka na słabego złotego

Od 3 tygodni byki prą od południa na opór linii szyi budującej się formacji podwójnego dna (21,1) KGHM. Pomimo umiarkowanych postępów od 18 IV powstały zaledwie 3 czarne korpusy dzienne, a wielokrotne próby zamknięcia okna bessy z 19 IV (19,45-19,9) spaliły na panewce. Szybkie oscylatory w większości znajdują się w obszarach wzrostowych, ale blisko oporów, które bez średnioterminowych rozstrzygnięć może być trudno pokonać. MACD rośnie powyżej linii sygnału zbliżając się do poziomu równowagi, a DI+ testuje półroczną linię szczytów.

Strategia byków musi uwzględniać bliskość opadającej 8-miesięcznej linii szczytów (22,5). Najlepiej by atak nastąpił, gdy pokonanie obydwu oporów za jednym zamachem będzie możliwe. Dlatego popyt może grać na zwłokę. Brakującym elementem jest osłabienie złotego do USD, na które bez obniżki stóp przez RPP trzeba będzie jeszcze poczekać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / KGHM czeka na słabego złotego