KGHM i Stalprodukt mogą do 31 I złożyć oferty na ZGH Bolesław

PAP
opublikowano: 29-12-2011, 12:14

KGHM Polska Miedź i Stalprodukt, które zostały dopuszczone do dalszego etapu negocjacji ws. kupna od MSP Zakładów Górniczo-Hutniczych Bolesław, mają czas do 31 stycznia 2012 r. na złożenie ofert wiążących - poinformował minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Budzanowski w odpowiedzi na interpelację poselską poinformował, że obecnie (tj. od 28 listopada 2011 r. do 30 stycznia 2012 r.) KGHM Polska Miedź i Stalprodukt przeprowadzają badanie ZGH Bolesław.

"Niezależnie od powyższego, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, umowa sprzedaży akcji spółki zostanie zawarta z tym podmiotem, który zaoferuje najkorzystniejsze warunki transakcji, w szczególności cenę za akcje spółki, i będzie posiadał zdolność do sfinansowania tej transakcji. Po uzgodnieniu z wybranym inwestorem warunków umowy sprzedaży akcji spółki pracownicy spółki będą mogli przystąpić do rozmów w sprawie pakietu socjalnego, w tym również gwarancji zatrudnienia" - napisał minister.

Negocjacje dotyczą sprzedaży 10 mln 961 tys. 600 akcji, stanowiących 86,92 proc. kapitału Zakładów Górniczo-Hutniczych Bolesław. Spółka w całości jest własnością Skarbu Państwa.

Wcześniej wstępną ofertę kupna - oprócz KGHM i Stalproduktu - złożyła również spółka Rathdowney Polska, która nie przeszła do kolejnego etapu negocjacji.

ZGH Bolesław wydobywa i przerabia rudy cynku i ołowiu, pochodzące z własnej kopalni "Olkusz - Pomorzany", produkuje cynk elektrolityczny i stopy cynku, kwas siarkowy oraz koncentraty cynku i ołowiu. Od 2010 roku, po konsolidacji z Hutą Cynku Miasteczko Śląskie zdolności produkcyjne ZGH Bolesław sięgają 150 tys. ton cynku rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane