KGHM i Tauron chcą razem współpracować w rozwoju elektromobilności

  • PAP
opublikowano: 18-10-2018, 16:32

KGHM Polska Miedź i Tauron rozpoczną współpracę dot. budowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych oraz rozwoju carsharingu - wynika z listu intencyjnego, który podpisały w czwartek spółki.

Porozumienie - podpisane podczas odbywającego się w Siedlcach IV Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego - zakłada, że w pierwszym etapie uruchomione zostaną stacje szybkiego ładowania w strategicznych dla Tauronu i KGHM lokalizacjach. Pozwolą one naładować samochód elektryczny w 30 minut.

Uczestniczący w wydarzeniu minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że porozumienie jest pierwszym krokiem do rozwoju elektromobilności. Przypomniał, że do 2020 roku w Polsce ma powstać 6 tys. punktów ładowania elektrycznych pojazdów, w tym co najmniej 400 do szybkiego ładowania. Ten plan - jak mówił - ma pozwolić na poruszanie się po kraju takimi pojazdami.

Tchórzewski przyznał, że będzie to trudne zadanie, ale w jego realizacji ma pomoc Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, który zacznie działać od 1 stycznia 2019 r.

"Jeszcze przed grudniowym Szczytem Klimatycznym w Katowicach Tauron uruchomi system 22 terminali ładowania samochodów elektrycznych. Ta bazowa infrastruktura będzie służyła m.in. usłudze carsharingu. Już jesienią użytkownicy będą mogli wypożyczyć jeden z 20 samochodów dostępnych we flocie operatora" - czytamy w komunikacie Tauronu.

Jak powiedział, cytowany w komunikacie, Filip Grzegorczyk, prezes firmy Tauron, firma rozwija swoją ofertę elektromobilności jest otwarta na współpracę z dużymi koncernami przemysłowymi i samorządami. "Współpraca z KGHM stanowi dla nas kolejny krok w budowie bazowej sieci infrastruktury ładowania, która ma zapewnić komfort poruszania się samochodem elektrycznym po południowej Polsce. Ponadto liczymy na uzyskanie efektu synergii z dotychczasowych działań obu firm - mówił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu