KGHM: korekcyjny wzrost

Dariusz Karolak
02-09-2002, 00:00

Fala wzrostowa WIG20 byłaby niekompletna, gdyby nie został zagrany KGHM. Ostatnia kolejność rozgrywania po TPSA, bankach i PKN jest typowa dla spółek z sytuacją fundamentalną daleką od ideału (np. Softbank). Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest strumień podaży ze strony zagranicznych depozytariuszy (BT), dla których to co dzieje się w kombinacie nie musi być zrozumiałe. Krótkoterminowy potencjał wzrostowy wynosi 12,3 i jest ograniczony roczną linią wsparcia przeciętą pod koniec VII. Na tej samej wysokości znajduje się połowa wysokości wstęgi tygodniowej oraz zniesienie fali spadkowej rozpoczętej 13 VI o 0,382.

Żeby tam dotrzeć, trzeba jednak najpierw przełamać opór tygodniowej średniej VAMA10, 11,1, a potem uporać się z górnym ograniczeniem łagodnie opadającego 5-tygodniowego kanału, którego wsparcie znajduje się na 10,2. Od 5 lat KGHM podlega wpływowi cyklu rocznego i ustanawia minima w X. Nie ma powodu, żeby inaczej miało być tym razem. Stąd ewentualny wzrost będzie raczej krótkotrwały i prawdopodobnie okaże się okazją do zamknięcia pozycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM: korekcyjny wzrost