KGHM nie wyklucza innego podziału zysku

WST, ESPI, PAP
15-05-2009, 09:38

W związku z uaktualnioną strategią przewidującą poprawę sytuacji finansowej spółki, zarząd rozważy zmianę rekomendacji w sprawie podziału zysku za rok 2008.

Zarząd KGHM rozważy zmianę wcześniejszej rekomendacji w sprawie podziału zysku za rok 2008. Decyzja zostanie podjęta do końca maja - powiedział Mirosław Krutin, prezes firmy.

Ostatnia oficjalna rekomendacja zarządu zakładała pozostawienie całości zysku w spółce. Tymczasem w piątkowym komunikacie spółka poinformowała, że zarząd  rozważy zmianę rekomendacji w sprawie podziału zysku za ubiegły rok.

"Zarząd musi rozważyć, czy nie zachodzą przesłanki do zmiany rekomendacji. Zdecydujemy o tym do końca maja" - powiedział Krutin.

KGHM w porannym komunikacie motywował swoje stanowisko utrzymywaniem się korzystnych warunków makroekonomicznych oraz korektą prognozy wyników spółki przewidującą poprawę jej sytuacji finansowej.

Prognoza KGHM na rok 2009 została podwyższona w czwartek. Zakłada ona wzrost zysku netto do 1,91 mld zł, z 488 mln zł.

Chociaż KGHM dopiero w piątek podał, że zarząd rozważy możliwość zmiany rekomendacji co do dywidendy, to już kilka dni wcześniej przedstawiciele resortu skarbu informowali, że opowiadają się za wypłatą części zysku dla akcjonariuszy.

Resort nie wykluczał nawet przeznaczenia całego zysku KGHM, który wyniósł 2,9 mld zł, na dywidendę.

Tymczasem rada nadzorcza KGHM ma w przyszłym tygodniu zająć się zmianami w składzie zarządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / KGHM nie wyklucza innego podziału zysku