KGHM podtrzymuje prognozy po decyzji ws. Dialogu

Internet Securities
02-10-2006, 12:56

KGHM podtrzymał prognozy, zakładające wypracowanie 3,38 mld zł jednostkowego zysku netto przy 10,2 mld zł przychodów.

Po podjęciu decyzji, by nie sprzedawać spółki telekomunikacyjnej Dialog, KGHM Polska Miedź podtrzymał prognozy na 2006 rok, zakładające wypracowanie 3,38 mld zł jednostkowego zysku netto przy 10,2 mld zł przychodów, poinformował w poniedziałek wiceprezes KGHM Maksymilian Bylicki.

„Nasze prognozy nie ulegają zmianie, utrzymujemy je w całości” – powiedział Bylicki podczas konferencji prasowej.

Informując o decyzji o odstąpieniu od planów sprzedaży Dialogu w piątek KGHM podał, że wynik miedziowego koncernu zostanie z w związku z tym obciążony kwotą 185,9 mln zł.

Jak tłumaczył w poniedziałek Bylicki, szef rady nadzorczej Dialogu, decyzja o wstrzymaniu sprzedaży wynikała m.in. z tego, że według szacunków koncern mógłby dostać 0,7-1,1 mld zł, a do tej pory zainwestował w nią 2,3 mld zł.

„Według różnych wycen rynkowych, kwota sprzedaży byłaby w okolicach 1 mld zł, ewaluacja wynosiły od 700 mln zł do 1,1 mld zł” – powiedział Bylicki.

Dodał, że KGHM w perspektywie najbliższych kilku lat nie zamierza sprzedawać operatora.

„Ale, jak każdy właściciel, za kilka lat będziemy oceniać, w jakim punkcie znajduje się Dialog i czy zrealizował założenia swojej strategii” – podkreślił wiceprezes KGHM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM podtrzymuje prognozy po decyzji ws. Dialogu