KGHM pomogą drogie metale

Dariusz Karolak
14-01-2002, 00:00

Bariera 16 zł na KGHM dla popytu staje się coraz mniej ważna. W ubiegłym tygodniu naruszana była 2-krotnie. Trochę pomogły w tym sprzyjające okoliczności w postaci znaczącego wzrostu cen miedzi i srebra na rynkach światowych i zaskakująco silne osłabienie złotego. Ważniejsze jest chyba jednak to, że KGHM to klasyczna spółka cykliczna i ożywienie gospodarki światowej powinna dyskontować z wyprzedzeniem. Bilans tygodnia prezentuje się doprawdy imponująco. Przełamane zostały 16-miesięczna linia bessy z wykresu liniowego, lokalny szczyt z 15 XI, 15,35, oraz wygenerowany został sygnał kupna Kagi w ujęciu tygodniowym.

Zgodnie z tym co napisałem w ubiegłym tygodniu po przełamaniu 16 zł można liczyć na dotarcie do 18 zł (równość fal, szerokość wybicia z 2-miesięcznego prostokąta). Zazwyczaj wzrosty kończą się kilkuprocentowym naruszeniem górnej granicy tygodniowej wstęgi, 17,3. Do tej pory nie mieliśmy z tym do czynienia. W świetle powyższego powrót do szczytu z 15 XI, 15,35, wypada potraktować jako okazję do kupna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM pomogą drogie metale