KGHM poprawia wyniki

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 06-10-2003, 00:00

We wrześniu miała miejsce korekta silnego trendu wzrostowego. Jak się okazało poziom 22 zł jest zbyt wysoki i inwestorzy zaczęli realizować zyski po wcześniejszych wzrostach. Wrześniowa korekta znalazła jednak silne wsparcie w obszarze 19 zł, gdzie od trzech tygodni trwa walka sił popytu i podaży.

Wcześniejsze wzrosty kursu KGHM-u wynikały nie tylko z dobrej atmosfery inwestycyjnej na polskiej giełdzie, ale również miały swoje uzasadnienie fundamentalne. Szczególnie chodzi tu o wysoką cenę miedzi na świecie oraz przedstawione w sierpniu optymistyczne prognozy wyników finansowych na 2003 rok. KGHM powinien zakończyć bieżący rok zyskiem netto minimum 249 mln zł. Jest jednak szansa, że wynik ten będzie lepszy, ponieważ spółka prawdopodobnie w III kwartale nie będzie musiała tworzyć wysokich rezerw na podatek VAT, jak to miało miejsce w drugim kwartale. Jeżeli tak się stanie, to kurs ma szansę znów zbliżyć się do 22 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM poprawia wyniki