KGHM: pracownicy nie wybrali przedstawiciela w zarządzie

(Marek Druś)
opublikowano: 23-10-2006, 21:03

Brak wyboru członka zarządu KGHM Polska Miedź SA z powodu zbyt niskiej frekwencji podczas głosowania załogi stwierdziła, w podjętej w poniedziałek uchwale, komisja wyborcza nadzorująca wybory w koncernie. Wybory odbyły się 18 i 19 października.

Brak wyboru członka zarządu KGHM Polska Miedź SA z powodu zbyt niskiej frekwencji podczas głosowania załogi stwierdziła, w podjętej w poniedziałek uchwale, komisja wyborcza nadzorująca wybory w koncernie. Wybory odbyły się 18 i 19 października.

W ten sposób oficjalnie zakończono drugie w historii spółki wybory mające wyłonić przedstawiciela pracowników do zarządu miedziowej firmy.

"Przyjęliśmy uchwałę stwierdzającą przeprowadzenie wyborów zgodnie z regulaminem. Jednocześnie stwierdzono, że nie dokonano wyboru żadnego z kandydatów, gdyż nie został spełniony podstawowy warunek, przekroczenia 50-proc. frekwencji" - poinformował PAP wiceprzewodniczący komisji wyborczej w KGHM, Krzysztof Bączek.

Oficjalnie frekwencja wyniosła 17,86 proc., co oznacza, że do urn poszło ok. 3 tys. pracowników (uprawnionych było ponad 17 tys. osób).

Komisja ustosunkowała się także do czterech protestów uznając, że podnoszone w nich kwestie nie wpłynęły na przebieg i wynik wyborów.

Pracownicy koncernu mogli wybierać spośród trzech kandydatów zaproponowanych przez cztery związki zawodowe, w tym największy w KGHM Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego. Wybory bojkotował jego konkurent - Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KGHM: pracownicy nie wybrali przedstawiciela w zarządzie