KGHM przetrwał dno bessy

Dariusz Karolak
opublikowano: 16-09-2002, 00:00

Miłą niespodziankę swoim akcjonariuszom przygotował KGHM. Po raz pierwszy od prawie 3 miesięcy rynek zamknął się powyżej tygodniowej średniej VAMA10, 11. Wiarygodność tego sygnału kupna jest wzmocniona układem kierunkowym. Świeca tygodniowa jest biała. Ma długi i całkiem gruby korpus. Średnia wykładnicza z 20 tygodni, dzieląca wstęgę tygodniową na połowy znajduje się na 12 zł i była w minionym tygodniu atakowana. Próba powinna zostać ponowiona, do czego pasowałaby przypadająca na wtorek data żydowskiego święta jom kipur, w okolicach którego może pojawić się jakiś lokalny, prawdopodobnie bardzo emocjonalny szczyt.

Tygodniowy stochastic rośnie 4-ty tydzień z rzędu, 3-ci po opuszczeniu strefy wyprzedania, co powinno ułatwić wzrost notowań. Swoje 2-miesięczne opory pokonały dzienne oscylatory, generując jednocześnie krótkoterminowe sygnały kupna. Poważną przesłanką za tym, że twarde dno zostało ustanowione jest proporcja czasowa polegająca na tym, że od 23 I do 4 IX upłynęło 2 x więcej sesji niż od 1 X'01 do 23 I'02.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy