KGHM TFI modernizuje obiekty w uzdrowiskach

MBE
opublikowano: 21-02-2011, 00:00

Uzdrowiska należące do spółki wzbogacą się o ogrody i tarasy zimowe, baseny, sauny oraz plażę.

Uzdrowiska należące do spółki wzbogacą się o ogrody i tarasy zimowe, baseny, sauny oraz plażę.

Ośrodki w Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju od początku ubiegłego roku remontują i modernizują budynki, w których rocznie leczy się 25 tys. osób. Wszystkie trzy uzdrowiska (w sumie 14 obiektów) są własnością spółki Zespół Uzdrowisk Kłodzkich (ZUK), która do października 2010 r. należała do skarbu państwa. Teraz jej głównym akcjonariuszem jest KGHM TFI.

Koszt wszystkich inwestycji to 28,6 mln zł, są one dofinansowane 9,3 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Resztę z własnych funduszy i kredytów dokłada ZUK. Spółka ogłosiła już kolejny przetarg dotyczący rozszerzenia prac budowlanych.

— Inwestycje znajdują się na różnych etapach realizacji. Ich zakończenie planowane jest do końca tego roku — zapowiada Ewa Wróbel z ZUK.

Przy uzdrowisku Zameczek w Kudowie-Zdroju powstaje centrum rehabilitacyjne i SPA.

— To kontynuacja inwestycji. Dwa lata temu rozbudowaliśmy zabytkowy szpital uzdrowiskowy. Teraz poszerzamy ofertę o basen rekreacyjny, łaźnię parową, strefę fitness i salę do helioterapii (leczenia światłem) — tłumaczy Ewa Wróbel.

W Kudowie powstanie druga stworzona w zamkniętym pomieszczeniu tzw. słoneczna plaża służąca do helioterapii (pierwszą ma uzdrowisko w Polanicy-Zdroju). Spółka chce, żeby docelowo miały ją wszystkie ośrodki. Zadaniem wykonawcy, który zwycięży w przetargu, będzie budowa sali gimnastycznej oraz sali do treningów wytrzymałościowych w istniejącym budynku.

Modernizację przechodzi również Zakład Przyrodoleczniczy w uzdrowisku Wielka Pieniawa w Polanicy-Zdroju. Powstają tam sale rehabilitacyjne w formie ogrodów zimowych i tarasów zimowych, w których będzie prowadzona terapia bodźcowa. Wielka Pieniawa ma szansę stać się centrum pobytowym dla sponsorów i działaczy, którzy zjadą do Polski na EURO 2012.

— Ośrodek został rekomendowany jako centrum pobytowe UEFA Family, ale na razie nie zapadła wiążąca decyzja w tej sprawie — mówi Ewa Wróbel.

Pacjenci leczący się w uzdrowisku Jan Kazimierz w Dusznikach-Zdroju będą mogli skorzystać z leczniczej mocy zabiegów borowinowych. Powstaje tam bowiem centrum takich zabiegów, a także basen, sala helioterapeutyczna i sauny. Natomiast sanatorium Jagusia, czyli szpital dziecięcy w Kudowie-Zdroju, wzbogaci się o rekreacyjny basen i centrum rehabilitacyjne. Remont przejdzie również sala gimnastyczna i sala do treningów wytrzymałościowych. Tych dwóch zadań dotyczy przetarg uzupełniający.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy