KGHM wart 144 zł? "Kupuj"

Artur Iwański, analityk DM PKO BP, podniósł ze 107 do 144 zł cenę docelową akcji KGHM i podtrzymał rekomendację "kupuj".

- Silny wzrost ceny miedzi i w konsekwencji poprawa fundamentalna wyników zostały już naszym zdaniem w dużej mierze uwzględnione w wycenie KGHM. Bieżące notowania metali implikują w ciągu roku poprawę FCF z 0 do 6,3 proc. i bilansu z DN/EBITDA 1,9x do 1,1x. P/E wynosi 7,4x, a EV/EBITDA 4,7x. Szanse to dalsza poprawa na rynku miedzi (silniejszy popyt inwestycyjny, ryzyko dla podaży, inflacyjny apetyt na towary), wzrost ceny molibdenu (został w tyle), silny dolar lub wzrost ceny srebra oraz operacyjne miłe zaskoczenie w Sierra Gorda. Widzimy dalszą przestrzeń dla wzrostu cen metali przemysłowych (zwłaszcza miedzi) i w efekcie podtrzymujemy naszą rekomendację "kupuj" - napisał w uzasadnieniu Artur Iwański.

KGHM logo
Zobacz więcej

KGHM logo

REUTERS_Kacper Pempel_Forum

Ekspert szacuje, że w 2016 r. KGHM zanotował 1,04 mld zł skonsolidowanego zysku netto i prognozuje, że w tym roku wynik potroi się do 3,3 mld zł.

Artur Iwański zastrzega jednak, że wycena spółki jest wrażliwa na ceny miedzi - każde 3,5 proc. zmiany ceny oznacza zmianę wyceny o ponad 8 proc. (powyżej 10 zł na akcję).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / KGHM wart 144 zł? "Kupuj"