KGHM wskazuje drogę indeksom

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 09-05-2006, 00:00

Kurs akcji KGHM wzrósł wczoraj o 7,32 proc. To efekt publikacji wyników i podwyższenia tegorocznych prognoz. Wycena spółki przekroczyła już ostatnie ceny docelowe analityków KBC Securities i CA IB, czyli odpowiednio 133,3 i 131 zł. Wczoraj za akcję kombinatu płacono nawet 136,5 zł. Siła trendu wzrostowego pozwala oczekiwać, że dobra passa tak szybko się nie skończy. Są jednak sygnały ostrzegawcze, które nie pozwalają analitykom Merrill Lynch podnieść rekomendacji dla spółki do „kupuj”.

Specjaliści z tego renomowanego banku inwestycyjnego podtrzymali jedynie swoje dotychczasowe zalecenie „neutralnie”, mimo że wyniki spółki były sporo lepsze od oczekiwanych. Obawiają się korekty na rynku miedzi, gdzie emocje już dawno wzięły górę nad rozsądkiem. Tymczasem właśnie w rytm notowań tego surowca porusza się kurs KGHM, a wraz z nim cała warszawska giełda. Impulsem do wszystkich korekt na GPW w tym roku była realizacja zysków na KGHM. Jednocześnie powrót kupujących do tych akcji oznaczał za każdym razem nowe rekordy hossy.

Pięć lat temu CDM Pekao zatytuował swój sławny raport na temat KGHM „lepiej nie mie(dź)ć”. Teraz rynek traktuje KGHM jak wyrocznię. Na razie ta miedziowa wiara ozłociła inwestorów (zysk z tych akcji wynosi 364 proc. od początku 2005 r.). Ale trzeba pamiętać, że dobra passa musi się kiedyś skończyć. Koniec dobrych czasów dla KGHM będzie również końcem hossy na warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy