KGHM wstrzymuje konsolidację kopalń

DI
opublikowano: 23-10-2008, 17:09

Związkowcy odnieśli zwycięstwo. Zarząd KGHM zrezygnował z planu konsolidacji kopalni.

W wydanym w czwartek raporcie zarząd KGHM Polska Miedź poinformował, że "wobec sytuacji na rynkach finansowych i pogarszającej się sytuacji w otoczeniu Spółki, w tym istotnego spadku cen miedzi, zdecydował o podjęciu doraźnych działań nakierowanych na uzyskanie szybkiego efektu obniżki kosztów i podniesienie efektywności".

W związku z tym, w czwartek zarząd podjął decyzję o "realizacji programu oszczędności i poprawy efektywności, który w krótkim czasie przyniesie istotne efekty w skali całej spółki".

- Jednocześnie zostały wstrzymane prace nad projektami dotyczącymi integracji kopalń oraz zmian organizacyjnych dotyczących hutnictwa, które w założeniach miały dać wymierne efekty w perspektywie 2 do 4 lat. Niemniej wszystkie elementy powyższych projektów, które mogą przynieść szybki efekt ekonomiczny będą kontynuowane - głosi komunikat.

Zarząd informuje, że w dalszym ciągu realizowane są, zapoczątkowane wcześniej, programy obniżki kosztów i podniesienia efektywności dotyczące różnych obszarów działalności spółki i grupy kapitałowej.

- Jednym z nich jest program centralizacji zakupów w skali Grupy, który według ostrożnej oceny powinien przynieść w roku 2009 efekt oszczędnościowy rzędu co najmniej 200 mln złotych - napisano w raporcie.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KGHM wstrzymuje konsolidację kopalń