KGHM wstrzymuje realizację drugiego etapu ekspansji Sierra Gorda

aktualizacja: 17-03-2017, 14:22

Prezes Radosław Domagalski-Łabędzki poinformował w piątek, że KGHM wstrzymuje drugą fazę projektu Sierra Gorda z powodu zmiany warunków, donosi Reuters.

Zobacz więcej

Radosław Domagalski-Łabędzki fot. Marek Wiśniewski

- Wierzymy w projekt Sierra Gorda, chcemy tam pozostać. Jestem optymistą jeśli chodzi o efektywność projektu – cytuje agencja prezesa KGHM.  

W I fazie projektu Sierra Gorda miano osiągnąć produkcję 120 tys. ton miedzi i ok. 50 mln funtów molibdenu rocznie. Po uruchomieniu II fazy produkcja miała wzrosnąć do 220 tys. ton miedzi, 25 mln funtów molibdenu i 64 tys. uncji złota.

KGHM przejął kontrolę nad Sierra Gorda w 2011 roku. Jego partnerem w chilijskim projekcie jest japoński koncern Sumitomo Metal Mining.

Reuters przypomina, że odpisy wartości związane z Sierra Gorda spowodowały, że KGHM miał straty w 2015 i 2016 roku. W lutym obecnego roku KGHM uznał, że należy odpisać 4,33 mld zł z tytułu utraty bilansowej wartości pożyczki udzielonej tej kopalni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / KGHM wstrzymuje realizację drugiego etapu ekspansji Sierra Gorda