KGHM zarabia coraz więcej

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 11-07-2007, 00:00

Drugi kwartał był dla miedziowego kombinatu lepszy od pierwszego.

Drugi kwartał był dla miedziowego kombinatu lepszy od pierwszego.

To rezultat dobrych nastrojów na rynkach międzynarodowych.

W drugim kwartale KGHM poprawił wyniki finansowe w porównaniu z trzema pierwszymi miesiącami roku.

— Przychody były wyższe. To samo się odnosi do zysku, bo u nas koszt produkcji jest stały bez względu na ceny miedzi — mówi Maksymilian Bylicki, wiceprezes spółki.

Przy wyższych niż w pierwszym kwartale cenach surowca na rynkach musi się to przełożyć na poprawę wyników. W okresie styczeń-marzec KGHM wypracował 914,3 mln zł czystego zysku przy 2,64 mld zł przychodów.

Dobre rezultaty całego półrocza sprawiają, że zarząd Polskiej Miedzi już rozpoczął prace nad korektą tegorocznych prognoz. Zakładają one na 2007 r. 2,98 mld zł zysku.

— Przygotowujemy korektę budżetu. Myślę, że podamy ją w pierwszej dekadzie sierpnia — mówi Krzysztof Skóra, prezes KGHM.

Prognoza będzie zapewne obejmować okres 5-letni. Zostaną w niej ujęte zarówno wyniki finansowe, jak i planowane inwestycje. Dwa dni temu akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia przegłosowali wypłatę całego ubiegłorocznego zysku w postaci dywidendy. Daje to 16,97 zł na akcję. Prezes zapowiada jednak, że po ostatnich ustaleniach z przedstawicielami skarbu państwa jest szansa, aby tegoroczny zysk pozostał w spółce. To daje większe pole manewru przy planowaniu inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy