KGHM zdecydował o zakupie akcji Polkomtela

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2006, 18:03

KGHM Polska Miedź SA zdecydował, że kupi od duńskiej spółki TDC pakiet akcji operatora komórkowego Polkomtel. Taką decyzję podjął zarząd, a na wtorkowym posiedzeniu jego decyzja została zaakceptowana przez radę nadzorczą spółki - poinformowało we wtorek PAP źródło zbliżone do rady nadzorczej KGHM.

KGHM Polska Miedź SA zdecydował, że kupi od duńskiej spółki TDC pakiet akcji operatora komórkowego Polkomtel. Taką decyzję podjął zarząd, a na wtorkowym posiedzeniu jego decyzja została zaakceptowana przez radę nadzorczą spółki - poinformowało we wtorek PAP źródło zbliżone do rady nadzorczej KGHM.

    "Zarząd KGHM we wtorek zarekomendował obradującej w Warszawie radzie nadzorczej spółki nabycie pakietu akcji Polkomtela, a rada pozytywnie zaopiniowała tę decyzję" - powiedziało źródło.

    Rzecznik KGHM, Dariusz Wyborski nie skomentował wtorkowych decyzji rady nadzorczej.

    "Zgodnie z zasadami ładu korporacyjnego oraz obowiązkami informacyjnymi spółek giełdowych, oficjalnego komunikatu należy spodziewać się w stosownym terminie" - powiedział PAP rzecznik. 

    Na początku lutego duński akcjonariusz TDC, do którego należy 19,6 proc. akcji Polkomtela, poinformował, że zaoferował pozostałym akcjonariuszom Polkomtela zakup należącego do niego pakietu akcji. TDC chce sprzedać akcje Polkomtela po 214,04 euro za sztukę.

    Obok TDC, po 19,61 proc. akcji Polkomtela mają KGHM, PKN Orlen i Vodafone. Natomiast PSE ma 17,56 proc., a Węglokoks - 4 proc.

    Jak informowały media, sprzedaż pakietu Polkomtela została pod koniec lutego zamrożona przez sąd na okres 3 miesięcy, po tym jak Vodafone złożył wniosek o zabezpieczenie jego praw do akcji operatora Plusa. TDC złożyło 1 marca odwołanie od decyzji sądu. 

    W połowie lutego wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski mówił w Sejmie, że resort skarbu uważa, iż polscy akcjonariusze Polkomtela powinni odkupić akcje komórkowego operatora od TDC.

    Inny akcjonariusz Polkomtela, PKN Orlen, zdecyduje się na dokupienie akcji Polkomtela od duńskiego TDC, jeśli polscy akcjonariusze porozumieją się co do sposobu późniejszego wyjścia z tej inwestycji i zarządzania spółką w okresie przejściowym - poinformował w ubiegłym tygodniu wiceprezes PKN Orlen Cezary Smorszczewski. 

    "Jesteśmy zainteresowani nabyciem akcji Polkomtela pod warunkiem zawarcia porozumienia pomiędzy polskimi akcjonariuszami regulującego sposób wyjścia z inwestycji i podziału praw i obowiązków w okresie przejściowym" - powiedział wiceprezes PKN Orlen.

    TDC sprzedaje akcje Polkomtela po tym, jak został przejęty przez Nordic Telephone Company (NTC), firmę kontrolowaną przez grupę funduszy inwestycyjnych. Przedstawiciele NTC informowali wcześniej, że nie wykluczają sprzedaży posiadanego przez TDC pakietu akcji operatora sieci Plus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane