Kibice Manchesteru United są niechętni zmianie właściciela klubu

05-10-2004, 14:52

Dom i samochód członka władz Manchesteru United zostały oblane czerwoną farbą nocą z poniedziałku na wtorek. Wiąże się to prawdopodobnie z wczorajszą informacją o możliwości ogłoszenia oferty przejęcia jednego z najbardziej znanych klubów piłkarskich świata.

Maurice Watkins posiada 1,9 proc. akcji Manchesteru United i jest największym indywidualnym akcjonariuszem reprezentowanym we władzach spółki. Nie cieszy się jednak dobrą opinią wśród fanów klubu od kwietnia, kiedy sprzedał milion jego akcji amerykańskiemu inwestorowi, Malcolmowi Glazerowi. To właśnie on ma być najbardziej prawdopodobnym kandydatem do przejęcia klubu. Kibice Manchesteru United obawiają się, że Glazer zaciągnie kredyt, aby sfinansować transakcję. Jego zabezpieczeniem mają być przyszłe dochody Manchesteru United, m.in. ze sprzedaży biletów i karnetów. Pojawiły się obawy, że amerykański inwestor podwyższy ich cenę, aby szybciej spłacić dług. Wartość rynkową Manchesteru United szacuje się na 1,2 mld USD. Glazer kupił dotychczas 19 proc. akcji klubu.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kibice Manchesteru United są niechętni zmianie właściciela klubu