Kibice zaatakowali siedzibę Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej

PAP
07-06-2008, 14:29

Kibice zaatakowali w nocy z piątku na  sobotę siedzibę Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej (BZPN) w centrum Sofii - poinformowało w sobotę centrum prasowe MSW.

W budynek rzucano petardy i butelki z "koktajlem Mołotowa". Rannych nie było z powodu późnej godziny napadu, ale budynek BZPN ucierpiał. Całkowicie został spalony znajdujący się w sąsiedztwie warsztat.

Do incydentu doszło po piątkowej demonstracji kibiców CSKA. Klub na początku tygodnia pozbawiono licencji za nieregulowane płatności, m.in. wobec zawodników.

W liście otwartym do premiera kibice CSKA zażądali, aby państwo interweniowało finansowo na rzecz klubu, grożąc blokadą Sofii za tydzień.

Sytuacją finansową w klubie zajęła się Państwowa Agencja Bezpieczeństzwa Narodowego. Według sobotnich mediów bułgarskich z kasy CSKA zginęło kilka milionów euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kibice zaatakowali siedzibę Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej