Czytasz dzięki

Kidawa-Błońska miała wideokonferencję z przedsiębiorcami

PAP, DI
opublikowano: 21-03-2020, 13:42

Już w kwietniu przedsiębiorcy nie powinni płacić ZUS - mówiła w sobotę kandydatka na prezydenta, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO) podczas wideokonferencji z przedsiębiorcami.

W sobotę Kidawa-Błońska rozmawiała za pośrednictwem Facebooka z przedsiębiorcami, którzy postulowali m.in. jak najszybsze zawieszenie płatności składek ZUS, czy uproszczenie procedur w dostępie do pomocy dla firm. Wskazywali też, że w zawiązku z pandemią koronawirusa osoby pracujące np. na umowach-zleceniach zostały z dnia na dzień pozbawione środków do życia.

Zobacz więcej

Małgorzata Kidawa-Błońska

Andrzej Hulimka / FORUM

Kandydatka na prezydenta podkreśliła, że "trzeba działać tu i teraz"." Zgadzam się, że biurokracja musi być uproszczona. Nie może być tak, że stwarza się takie mechanizmy, żeby opóźnić pomoc ludziom" - mówiła Kidawa-Błońska.

Zgodziła się z koniecznością zawieszenia składek na ZUS. "Już w kwietniu nie powinien być płacony ZUS, bo jeżeli firmy nie działają, nie powinien on być płacony" - oceniła. Zaznaczyła, ze nie chodzi tu o odroczenie tych opłat w czasie, ale zawieszenie ich płacenia na 2-3 miesiące w zależności od rozwoju pandemii.

Według niej, ludzie pracujący na umowach o dzieło, umowach zlecenie, którzy nagle stracili pracę "muszą dostać wynagrodzenie za te pierwsze dwa tygodnie". "Jeżeli mieli umowy przygotowane, podpisane i nie z ich winy wszystko się zawaliło, musimy im pomóc, żeby mogli normalnie funkcjonować" - zaznaczyła.

Kidawa-Błońska zgodziła się też, że powinno się wprowadzić niskooprocentowane kredyty dla przedsiębiorców oraz, że należy "doprowadzić do tego, by nie kumulować spłat kredytu, tylko wydłużyć czas spłaty kredytu". "To także będzie dla firm ulga" - podkreśliła.

Kidawa-Błońska zaapelowała również do rodaków, aby zostali w domach. "Nie wychodźcie, to nam pozwoli ten kryzys przetrwać. Wspierajmy się, bądźmy solidarni" - apelowała.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy