Kidawa-Błońska: podpis prezydenta pod ustawą to "akt hańby"

PAP, DI
opublikowano: 07-03-2020, 13:50

Podpis prezydenta pod ustawą, przyznającą 2 mld zł mediom publicznym, to "akt hańby", który firmował także premier - mówiła w sobotę kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Podczas sobotniej konferencji prasowej Małgorzatę Kidawę-Błońską poproszono o komentarz do piątkowego podpisu prezydenta Andrzeja Dudy pod nowelą ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej, przyznającą w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia.

Małgorzata Kidawa-Błońska
fot. Marek Wiśniewski

"12 godzin temu dowiedzieliśmy się, że nie mamy samodzielnego prezydenta. Podpisanie tej ustawy to podpis pod ustawą hańby" - powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Zaznaczyła, że skoro prezydent podpisał ustawę w obecności premiera i innych urzędników, oni też biorą za to odpowiedzialność.

"Nie może być tak, że wszyscy w Polsce mówią, że te pieniądze potrzebne są na leczenie, a prezydent wychodzi i mówi, jak fantastyczna jest telewizja publiczna. Może tych programów nie ogląda i nie wie, jakie tam są wartości i jakie materiały" - powiedziała Kidawa-Błońska.

Kandydatka nazwała podpis "aktem hańby", w którym wzięli udział dwaj najważniejsi urzędnicy w państwie - prezydent i premier. "To wielki skandal i wiem, że Polacy tego nie zapomną" - podkreśliła.

"To pieniądze z podatków Polaków i oni mają prawo decydować, na co te pieniądze są wydawane" - dodała.

Zwróciła uwagę, że targi o obsadę stanowiska prezesa TVP z czym był wiązany podpis prezydenta, jeszcze się nie skończyły.

"Jeszcze nie wiemy, kto zostanie prezesem TVP, może zostanie nim Jacek Kurski" - powiedziała Kidawa-Błońska. "To pokazuje, że dla obozu władzy najważniejsze są stanowiska i manipulowanie informacjami" - dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane