Kiepskie dane makro nie zniechęciły graczy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-11-2007, 00:00

Amerykańskie parkiety zdecydowanie odreagowały ostatnią korektę. We wzrostach akcji nie przeszkodziły nawet słabe dane makro. Inwestorzy woleli skupić uwagę na doniesieniach ze spółek i wierzyć w dalsze poluzowanie polityki monetarnej przez Fed.

Ceny domów w USA spadły w III kwartale o 4,5 proc. To największa zmiana od 21 lat. Znacznie mocniej niż oczekiwali tego eksperci obniżył się również indeks zaufania konsumentów w listopadzie (87,3 pkt wobec 91 pkt prognozy).

Nastroje graczom poprawiła informacja, że fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wesprze finansowo Citigroup, największą instytucję finansową w Stanach Zjednoczonych. Abu Dhabi Investment Authority ma zamiar wejść w posiadanie obligacji Citigroup wartych 7,5 mld USD. Inwestorzy odebrali tę deklarację jako znak zaufania do systemu bankowego za oceanem. To dało impuls do podbijania wycen największych banków z JP Morgan i Bank of America na czele.

W sektorze technologicznym prym wiódł Intel. Analitycy JPMorgan podnieśli prognozę zysków spółki.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu