Kiepskie dane z rynku pracy uruchomiły podaż akcji

opublikowano: 04-01-2008, 15:48

Gorsze niż oczekiwano dane z rynku pracy popsuły nastroje amerykańskich inwestorów. Dow Jones tuż po rozpoczęciu sesji tracił ponad 100 pkt.

Gospodarka dodała w grudniu tylko 18 tys. miejsc pracy, najmniej od 2003 roku. Oczekiwano 70 tys. Stopa bezrobocia wzrosła do 5 proc. i jest największa od dwóch lat. Oczekiwano 4,8 proc. To potwierdzenie innych sygnałów wskazujących na znaczne pogorszenie koniunktury gospodarczej w USA. Z drugiej strony, rośnie presja na Fed i szansa na większe obniżki stóp procentowych. Jeszcze przed upływem pięciu minut sesji Dow Jones tracił ponad 100 pkt. Inwestorzy czekają na publikację o 16.00 czasu polskiego wskaźnika aktywności sektora usług w grudniu. Każda wartość poniżej 53,8 pkt. będzie rozczarowaniem. A może tak się stać, zwłaszcza po niedawnej wiadomości, że wskaźnik aktywności sektora przemysłowego spadł poniżej 50 pkt. W licznej grupie przecenionych spółek znalazł się Intel, którego rekomendację obniżył JP Morgan. Tanieją akcje Citigroup i Wal-Mart.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane