Kierownik z Huty Stalowa Wola podejrzany o korupcję

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-06-2006, 14:10

Kierownik jednego z działów Huty Stalowa Wola (HSW) został zatrzymamy przez podkarpacką policję pod zarzutem sześciokrotnego przyjęcia łapówek w zamian za preferowanie jednego z kontrahentów Huty - poinformował w piątek PAP Paweł Międlar z biura prasowego podkarpackiej policji.

Kierownik jednego z działów Huty Stalowa Wola (HSW) został zatrzymamy przez podkarpacką policję pod zarzutem sześciokrotnego przyjęcia łapówek w zamian za preferowanie jednego z kontrahentów Huty - poinformował w piątek PAP Paweł Międlar z biura prasowego podkarpackiej policji.

"38-letni mężczyzna żądał łapówek od jednej z firm, która kupowała od HSW maszyny budowlane. Twierdził, że bez łapówki nabywca będzie musiał dłużej poczekać" - mówił Międlar. Jak zaznaczył, jest to przestępstwo korupcji, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Zatrzymany za każdym razem żądał 2 tys. zł łapówki.

Sąd Rejonowy w Stalowej Woli tymczasowo aresztował podejrzanego, ale dopuścił zamianę tego środka zapobiegawczego w razie wpłacenia 20 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego. Podejrzany uiścił tę kwotę. Pozostaje pod dozorem policji i nie może opuszczać kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kierownik z Huty Stalowa Wola podejrzany o korupcję