Kierunek – elektromobilność

opublikowano: 16-12-2020, 21:04

Gazela z Łabiszyna inwestuje w rewolucję energetyczną i jakość życia kierowców.

Power supply for electric car charging. Electric car charging station
Power supply for electric car charging. Electric car charging station

Doładowanie podczas zakupów, seansu w kinie lub spotkania biznesowego? Dlaczego nie! Prąd płynący z twojego dachu do baterii auta elektrycznego? Jak najbardziej! Takie wygodne dla Kowalskich i przyjazne dla środowiska rozwiązanie oferuje Rawicom, zwycięzca tegorocznej edycji rankingu „Gazele Biznesu” w województwie kujawsko-pomorskim. Spółka ze 100-procentowym polskim kapitałem specjalizuje się w kompleksowej budowie instalacji fotowoltaicznych. W jej ofercie są stacje ładowania samochodów, zarówno domowe typu wallbox, jak również dla firm, flot i galerii handlowych.

Przedsiębiorstwo z miejscowości Łabiszyn nad Notecią działa od 2006 r. Nie zmarnowało tego czasu, o czym świadczy m.in. sieć Revnet obejmująca 33 stacje (66 punktów ładowania), znajdujące się na słonecznych parkingach i w podziemiach budynków. Są to głównie centra handlowe, ale też hotele. Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy chcą jeździć bezemisyjnie i komfortowo.

– Pod marką Revnet kryją się niezawodne urządzenia renomowanych producentów, które na zwolenników elektromobilności czekają w miastach i na trasie. Bazujemy na stacjach AC o mocy 22 kW, dzięki którym w trakcie krótkiego postoju i załatwiania codziennych spraw można doładować pojazd na kolejne kilometry – zachwala Adam Hłond, członek zarządu Rawicomu.

Co daje współpraca z tą firmą? Główną korzyścią jest widoczność w elektromobilnej społeczności. Każdy obiekt włączony do sieci Revnet zostaje dodany do map ładowarek (np. Google i Plugshare), co przekłada się na wzrost obrotów. Partnerom Rawicomu przybywa klientów. Powód jest oczywisty: kierowcy wraz z pasażerami spędzają na ich parkingach od 20 minut do kilku godzin, bo tyle trwa ładowanie auta. Przerwę wykorzystują, robiąc zakupy i korzystając z usług. No dobrze – a jaka jest bariera wejścia? Wdrożenie stanowiska ładowania o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych nie wymaga wkładu własnego. Co więcej, Rawicom wykonuje każdorazowo projekt techniczny stacji, dobiera ich rodzaj (AC/DC) i typ gniazd. Zapewnia także serwis urządzeń, wsparcie merytoryczne i szkolenie pracowników.

– Chcemy, by sieć Revnet była dostępna niemal w każdym województwie – ujawnia Adam Hłond.

Co może pokrzyżować plany? Pandemia. I odłożony na lepsze czasy rządowy program dofinansowania zakupu aut elektrycznych, zapowiadany szumnie pod koniec 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane