Kierunek: Inteligentny dom

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 15:00
aktualizacja: 08-02-2022, 13:53

Miejsce instalacji alarmowych i sieci teleinformatycznych w działalności lidera śląskiego rankingu zajęły fotowoltaika i rozwiązania inteligentnego domu.

Plany: Zamierzamy zbudować nowoczesne centrum szkoleniowo-ekspozycyjne w Katowicach, gdzie będziemy prezentować nasze rozwiązania i prowadzić szkolenia – mówi prezes Grzegorz Łukasik.
Plany: Zamierzamy zbudować nowoczesne centrum szkoleniowo-ekspozycyjne w Katowicach, gdzie będziemy prezentować nasze rozwiązania i prowadzić szkolenia – mówi prezes Grzegorz Łukasik.

Grzegorz Łukasik, właściciel firmy, zaczynał od jednoosobowej działalności ponad 30 lat temu. Zakładał instalacje alarmowe i antywłamaniowe w wielu budynkach na Śląsku i Podbeskidziu. Potem stopniowo rozszerzał zakres swojej aktywności. Coraz większego znaczenia zaczęły nabierać odnawialne źródła energii i urządzenia związane z fotowoltaiką oraz systemy inteligentnego domu.

Pierwszym przełomem w historii firmy było przejście od marki instalacyjnej do sprzedaży hurtowej urządzeń do instalacji alarmowych, a później dodanie działu okablowania strukturalnego, utworzenie własnej marki okablowania Emiter Net oraz utworzenie działu inteligentnego domu. Największy skok rozwojowy zapewniło utworzenie obszaru fotowoltaiki oraz dołączenie do grupy KENO.

– Naszą wizją jest scalenie wszystkich instalacji, inteligentne zarządzanie nimi wraz z zarządzaniem energią w budynku. Dążymy w kierunku kompletnej oferty dla firm wykonawczych w zakresie sterowania budynkiem i zużyciem energii, dlatego wielką wagę przykładamy do rozwijania działu Smart Home. Za kilka lat chcielibyśmy być czołowym dostawcą tych rozwiązań w Polsce – podkreśla prezes Grzegorz Łukasik.

Od początku w kulturze firmy niezwykle ważne jest uczciwe prowadzenie biznesu, zapewniające sukces Emiterowi oraz klientom i partnerom w biznesie.

– Zawsze daleko byliśmy od krótkowzrocznych działań, które mogły przynieść szybki zysk, ale i konflikty z klientami – dodaje prezes.

Poza tym ważny jest stały rozwój, nieustanne dodawanie nowego zakresu działania, co bardzo dobrze widać w historii spółki.

W firmie pracuje 46 osób, a w przyszłym roku dołączy do nich kilku nowych pracowników.

Pandemia nie spowodowała wyraźnego zahamowania rozwoju spółki, utrudnia natomiast bieżącą organizację procesów sprzedaży ze względu na niespodziewane i nieregularne zakłócenia, np. ograniczenia produkcji oraz transportu. A tego nie da się z góry przewidzieć.

Atuty? Emiter wyróżnia się solidnym wsparciem klienta, zawsze pomaga w kwestiach handlowych, technicznych czy marketingowych.

– Jesteśmy firmą bardzo elastyczną, potrafimy szybko spełnić nawet nietypowe oczekiwania klienta i wyjść mu naprzeciw – mówi prezes katowickiej firmy.

W pierwszym etapie rozwoju, kiedy dominującym produktem był system kanałów kablowych, firma dużo eksportowała na wschód Europy (Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa i Łotwa). Z biegiem czasu coraz większego znaczenia nabierała obsługa rynku krajowego i obecnie najważniejszymi klientami są sieci dystrybucyjne i duże firmy wykonawcze. Nie obsługują odbiorców indywidualnych.

Grzegorz Łukasik uważa, że najtrudniejsze jest utrzymanie wysokich standardów obsługi klienta w czasie bardzo dynamicznego rozwoju, kiedy zatrudniają nowych pracowników i rozwijają firmę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane