KIG pozytywnie o powołaniu resortu przedsiębiorczości i technologii

PAP
opublikowano: 09-01-2018, 13:45
aktualizacja: 09-01-2018, 13:46

Fakt powołania ministerstwa przedsiębiorczości i technologii trzeba odebrać pozytywnie - uważa szef Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski. Ma on nadzieję, że nowy resort będzie wspierał ludzi funkcjonujących w gospodarce.

Andrzej Arendarski
Zobacz więcej

Andrzej Arendarski fot. Marek Wiśniewski

Dotychczasowa wiceszefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz została we wtorek powołana na stanowisko ministra nowego resortu przedsiębiorczości i technologii.

Wielokrotnie jako wiceminister zaznaczała, że inwestycje w badania i rozwój są kosztowne i ryzykowne, ale potem dają wymierne korzyści, nie tylko firmie, która je sfinansowała.

Prezes KIG w rozmowie z PAP powiedział, że z punktu widzenia przedsiębiorców powstanie nowego resortu, który skupi w sobie dwie istotne dla gospodarki kwestie - przedsiębiorczość i nowe technologie - jest istotne.

"Trzeba poczekać na program działań, jaki przedstawi pani minister Emilewicz, bo na razie znamy jedynie nazwę nowego resortu, ale dobrze się stało, że będzie takie miejsce. Mam nadzieje, że ludzie funkcjonujący w gospodarce znajdą w nim wsparcie - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KIG pozytywnie o powołaniu resortu przedsiębiorczości i technologii