Kilkadziesiąt zakazów stadionowych po meczu Legii z Ruchem

DI, PAP
02-11-2009, 15:47

Kilkadziesiąt osób może otrzymać zakaz wejścia na stadion piłkarski Legii Warszawa. To efekt wydarzeń podczas sobotniego meczu ekstraklasy z Ruchem Chorzów (2:0). Po informacji o śmierci współwłaściciela klubu, 59-letniego Jana Wejcherta, część kibiców skandowała "Jeszcze jeden" (co dotyczyło drugiego współwłaściciela Legii, 72-letniego Mariusza Waltera - PAP). Na stołecznym obiekcie nie pojawi się już mężczyzna, który zaintonował hasło.

"Analizowany jest materiał z monitoringu. W najbliższych dniach zarząd podejmie decyzje o zakazach stadionowych. Grozi on nawet kilkudziesięciu osobom. Na stadion Legii nie wejdzie więcej pseudokibic, który był na trybunach tzw. gniazdowym i rozpoczął śpiewanie haniebnego hasła" - powiedział PAP rzecznik prasowy warszawskiego klubu Michał Kocięba.

"To skandal nie do opisania i oznaka zezwierzęcenia. Jak można nie uszanować pamięci zmarłej osoby? Dysponujemy bardzo szczegółowym materiałem dowodowym i każda z osób, która dopuściła się złamania przepisów musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami" - zapowiedział przedstawiciel KP Legia.

Najbliższe spotkanie ligowe przy Łazienkowskiej odbędzie się 20 listopada - podopieczni trenera Jana Urbana zmierzą się z Polonią Warszawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kilkadziesiąt zakazów stadionowych po meczu Legii z Ruchem