Kilkaset firm w Chinach chce pożyczyć co najmniej 57,3 mld juanów

opublikowano: 10-02-2020, 13:06

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa zmusił ponad 300 chińskich firm o zwrócenie się do banków o pożyczki, których łączna wartość wynosi co najmniej 57,4 mld juanów (8,2 mld USD), donosi Reuters powołując się na źródła bankowe.

Wśród firm, które chcą pożyczyć pieniądze są m.in. Meituan Dianping, największa chińska firma dostarczająca jedzenie i producent smartfonów Xiaomi.
Firmy, które starają się o kredyty w Pekinie, prawdopodobnie dostaną je w trybie przyspieszonym, twierdzą źródła Reutersa.

Bloomberg

Agencja podkreśla, że nie ma oficjalnych danych pokazujących łączną kwotę, którą chcą pożyczyć firmy w całych Chinach w związku z problemami wynikającymi z epidemii.
Xiaomi, czwarty na świecie producent smartfonów, wystąpił o 5 mld juanów. Chce je wydać na produkcję i sprzedaż produktów medycznych, m.in. masek ochronnych i termometrów, wynika z dokumentów, które widział Reuters.

Meituan Dianping chce pożyczyć 4 mld juanów, aby sfinansować darmowe jedzenie i jego dostawę dla personelu medycznego w Wuhan, gdzie znajduje się epicentrum epidemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane