Kim Dzong Un ma fałszywy brazylijski paszport

opublikowano: 28-02-2018, 09:56
aktualizacja: 28-02-2018, 09:59

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un posługiwał się nielegalnie pozyskanym paszportem brazylijskim, by w latach 90. uzyskać wizy państw zachodnich, informuje Reuters.

Zobacz więcej

Kim Dzong Un

PAP/NEWSCOM

Agencja informacyjna opublikowała zdjęcia dwóch paszportów, którymi mieli posługiwać się Kim Dzong Un i jego ojciec, ówczesny dyktator Korei, Kim Dzong Il, wystawionych w roku 1996 przez brazylijską ambasadę w Pradze. Brazylijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o prowadzonym śledztwie w tej sprawie.

Dokumenty, którymi posługiwał się Kim Dzong Un były wystawione na Josefa Pwaga urodzonego w Sao Paulo w roku 1983. Paszport Kim Dzong Ila wystawiony był natomiast na Ijonga Tchoi. Przed wprowadzeniem cyfrowych zabezpieczeń, brazylijskie paszporty cieszyły się popularnością na globalnym czarnym rynku w związku polityczną neutralnością oraz różnorodnością etniczną kraju

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu