Czytasz dzięki

Kinomani ratują symbol Szczecina

  • DI
opublikowano: 24-09-2020, 22:00

Pandemia koronawirusa wymierzyła kilka bolesnych ciosów branży rozrywkowej, w tym właścicielom kin, a szczególnie tym, którzy zarządzają małymi niezależnymi obiektami.

Pionier, kino powstałe na początku XX w., zawiesiło działalność — poinformowało Radio Szczecin. Przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa frekwencja jest poniżej poziomu opłacalności. Żeby się utrzymać, kino potrzebuje 130 klientów dziennie. Ludzie nie chodzą jednak do kin tak chętnie jak przed pandemią — Pioniera odwiedza średnio 30 osób dziennie. Uznawany za jedno z najstarszych działających nieprzerwanie w tym samym miejscu kin na świecie Pionier jest jednym z symboli Szczecina. Oficjalnie został otwarty w 1909 r., ale istnieją dokumenty potwierdzające wcześniejszą datę — 1907 r. Na szczęście wierni fani mobilizują się w czasie kryzysu.

— Na pomoc przyszła platforma crowdfundingowa wspieram.to. To szczecińska firma, której siedziba, tak jak kina Pionier, znajduje się przy al. Wojska Polskiego. Przy współpracy z miastem uruchomiła specjalną kampanię mającą na celu uratowanie najstarszego funkcjonującego kina na świecie — donosi szczecińska „Gazeta Wyborcza”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane