Kirchhoff Polska zainwestuje 24,5 mln zł w SSE Euro-Park Mielec

ISBNews
20-03-2014, 15:27

Kirchhoff Polska otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE Euro-Park Mielec.

Spółka zainwestuje ponad 24,5 mln zł w rozbudowę zakładu w Mielcu i zatrudni co najmniej 12 nowych pracowników, podała zarządzająca strefą Agencja Rozwoju Przemysłu.

"Nakładem ponad 24,5 mln zł rozbuduje ona istniejący w Mielcu zakład produkcyjny i uruchomi produkcję nowego asortymentu elementów nadwozi samochodowych. Inwestycja zostanie zakończona w 2016 r., a w nowej części fabryki zatrudnienie znajdzie co najmniej 12 pracowników" - czytamy w komunikacie.

Kirchhoff Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Kirchhoff Automotive, który posiada swoje zakłady produkcyjne na całym świecie. Spółka od 15 lat prowadzi działalność gospodarczą na terenie SSE Euro-Park Mielec w Mielcu, gdzie produkuje części strukturalne do nadwozi samochodowych. Nowy projekt inwestycyjny, realizowany w ramach trzeciego udzielonego spółce zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie, będzie polegał na rozbudowie istniejącej hali i wyposażeniu jej w maszyny i urządzenia pozwalające na uruchomienie produkcji nowego asortymentu elementów nadwozi samochodów, podano również.

Zezwolenie dla Kirchhoff Polska jest ósmym zezwoleniem na prowadzenie działalności gospodarczej wydanym w 2014 r. na terenie SSE Euro-Park Mielec. W 2014 r. przedsiębiorcy, którzy je otrzymali, zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 134 mln zł oraz utworzenie blisko 120 nowych miejsc pracy. Od początku istnienia strefy przedsiębiorcy ponieśli ponad 6 mld zł nakładów i utworzyli ponad 23 tys. miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kirchhoff Polska zainwestuje 24,5 mln zł w SSE Euro-Park Mielec