KKSM będą się układać

DTK
opublikowano: 14-05-2012, 00:00

Sąd przychylił się do wniosku zarządu spółki córki DSS i ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych (KKSM) mogą nadal produkować kruszywa i zacząć dogadywać się z wierzycielami, którym winne są około 140 mln zł. To rezultat piątkowej decyzji kieleckiego sądu, który przyklepał wniosek o upadłość układową przedstawiony przez zarząd KKSM i wstępnie poparty przez głównego wierzyciela spółki, czyli Kredyt Bank.

— To bardzo dobra wiadomość. Core business KKSM to zdrowa działalność, która generuje dodatnie przepływy gotówkowe. Układ pozwoli na spłatę zaległych zobowiązań i zachowanie miejsc pracy, a także da KKSM możliwość powrotu do osiąganej wcześniej rentowności — ocenia Mariusz Roman, prezes

Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS), do których należy 85 proc. akcji KKSM. Szef giełdowej spółki, będącej od 17 kwietnia 2012 r. w upadłości, liczy, że wkrótce inny sąd — z Warszawy — także DSS da szansę na dogadanie się z wierzycielami. Byłoby to możliwe przez zamianę opcji upadłości DSS z likwidacyjnej na układową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DTK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy