Klaas: skandale mogą zakończyć prezydenturę Trumpa

aktualizacja: 17-07-2017, 12:11

Seria skandali dotyczących prezydenta Donalda Trumpa może spowodować zakończenie sprawowania przez niego urzędu, twierdzi Brian Klaas z London School of Economics.

Nieustanne doniesienia mediów o wpływie Rosji na wybory prezydenckie w USA szkodzą kluczowym reformom, m.in. podatkowej i ochrony zdrowia, wskazuje Klass.

Zobacz więcej

Donald Trump Reuters - Kevin Lamarque - Forum

- Skandale będą trwały jeszcze miesiące, jeśli nie lata. To będzie szkodziło tej prezydenturze, która już obecnie jest słaba, a nawet może ją zakończyć – powiedział w CNBC.

Według ostatniego sondażu ABC News, poparcie dla Trumpa po sześciu miesiącach sprawowania urzędu jest niższe niż dla jakiejkolwiek innej prezydentury przez ostatnie 70 lat.

Klaas przekonuje, że Trump jest „toksyczną siłą polityczną”, która nie jest w stanie osiągnąć żadnego poparcia wśród elektoratu z centrum, a także nie jest w stanie kontrolować swojego przekazu do publiczności.

- Jego prawnicy mówią: nie tweetuj o tym, a on robi to dwie godziny później. Jego zespół ogłasza, że to tydzień infrastruktury, a on tweetuje o Hillary Clinton – zwraca uwagę Klaas. – Problemem tej prezydentury jest Donald Trump, to, kim jest – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Klaas: skandale mogą zakończyć prezydenturę Trumpa