Kleina: zysk NBP za rok 2020 nie powinien być mniejszy niż 5 mld zł

  • PAP
opublikowano: 11-01-2021, 15:09

Zysk Narodowego Banku Polskiego w roku 2020 nie powinien być mniejszy niż 5 mld zł - powiedział w poniedziałek w Senacie sprawozdawca senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Kazimierz Kleina (KO).

"Według szacunków, które przeprowadziliśmy, przeanalizowaliśmy ekspertów, wydaje się, że zysk za ubiegły rok wpłacony do budżetu tego roku nie powinien być mniejszy jak 5 mld zł" - powiedział Kleina

W przyjętym przez Sejm budżecie państwa na rok 2021 założono, że wpłata z zysku NBP w tym roku do budżetu wyniesie 1,3 mld zł.

Senator przypomniał, że w ubiegłym roku wpłata z zysku NBP do budżetu państwa wyniosła ponad 7,4 mld zł, co stanowiło 95 proc. zysku wypracowanego przez bank w roku 2019.

Kleina w poniedziałek przedstawiał w Senacie poprawki przyjęte przez komisję budżetu i finansów publicznych do budżetu państwa na rok 2021.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane