Klimatyczne miejsce .KTW I

  • Materiał partnera
opublikowano: 29-03-2018, 10:21
aktualizacja: 29-03-2018, 10:25

To będzie wyjątkowy rok dla TDJ Estate. 15 maja firma zaplanowała oficjalne otwarcie biurowca .KTW I – pierwszego z dwóch budynków, które powstają w ścisłym centrum Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka i Strefy Kultury. Obiekt jest przyjazny środowisku, tworzy komfortowe warunki pracy, a dzięki doskonałej lokalizacji – umożliwia dogodny dojazd.

– Wierzymy, że zaprojektowana wspólnie z renomowaną, śląską pracownią architektoniczną Medusagroup przestrzeń spełni oczekiwania najbardziej wymagających najemców – podkreśla Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Atuty regionu

Katowice, tradycyjnie kojarzone z górnictwem i przemysłem ciężkim, od kilku lat przechodzą metamorfozę. Przemiany gospodarcze, społeczne i przestrzenne czynią to miasto ważnym ośrodkiem kulturalnym i biznesowym. A utworzenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, obejmującej, 41 miast, w których mieszka ponad 2,2 mln osób, to nowy rozdział w historii regionu. To największy po Warszawie ośrodek miejski w Polsce, zlokalizowany na obszarze ponad 2000 km kw.

Na korzyść regionu przemawia wysoko rozwinięta sieć komunikacyjna. Dwie autostrady (A1 i A4), Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), drogi krajowe i regionalne, nowoczesna kolej, trzy międzynarodowe lotniska: Katowice-Pyrzowice, Kraków-Balice oraz Ostrawa, dopełnione przez bogatą bazę hotelową i konferencyjną. To wszystko sprawia, że Katowice są komfortowym miejscem spotkań biznesowych o czym również świadczą statystyki podsumowujące ubiegły rok, (w 2017 Katowice w celach biznesowych odwiedziło ponad 530 tys. osób).

Atuty miasta doceniła również komisja ONZ i to właśnie w Katowicach, w grudniu 2018 r. zorganizowany zostanie szczyt klimatyczny COP24.

Warto też zwrócić uwagę na olbrzymi potencjał ludzki. W obrębie metropolii ponad 1,2 mln osób jest aktywnych zawodowo, a kolejnych 120 tys. studiuje na 25 śląskich uczelniach wyższych. Silnym wyróżnikiem Katowic i całej aglomeracji jest również prężnie rozwijający się sektor nowoczesnych usług dla biznesu BPO/SSC (4. miejsce w Polsce). Według raportu ABSL – Business Services Sector in Poland 2017, w zasięgu metropolii działa blisko 86 centrów nowoczesnych usług, w których zatrudnionych jest ponad 19,5 tys. osób.

Dlatego nic dziwnego. że inwestorzy coraz chętniej lokują tu swoje siedziby. Dwa tygodnie temu Fujitsu ogłosiło, że na swoją drugą lokalizację Global Delivery Center Poland wybrało Katowice i właśnie .KTW I.

– Wybór Fujitsu niezwykle nas cieszy a zarazem potwierdza, że nasza oferta, jak również oferta Katowic i całej metropolii jest niezmiennie niezwykle atrakcyjna dla firm z całego świata – mówi Maciej Wójcik.

Przyjazne biuro

Kompleks .KTW, czyli zespół wysokościowców o łącznej powierzchni 62 tys. mkw., ma utożsamiać to, co w Katowicach najlepsze, a jednocześnie spełniać wymagania stawiane przed biurowcami najwyższej klasy. Ta doskonała lokalizacja, w samym centrum miasta, tuż obok legendarnego Spodka, nowych, a zarazem klimatycznych siedzib Muzeum Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego sprawia, że jest to jeden z najbardziej pożądanych projektów biurowych w tej części Polski. – Jako inwestor od samego początku kładziemy nacisk na wysoką jakość, najnowsze rozwiązania techniczne oraz komfort naszych przyszłych najemców – akcentuje Maciej Wójcik. Biurowiec został wyposażony w ekologiczne technologie, takie jak szybkie windy o niskim poborze mocy czy rozwiązania ograniczające zużycie wody w toaletach (57 proc. oszczędności w stosunku do standardowych wymagań BREEAM). Poziom hałasu zostanie ograniczony do 40 dB, co zapewni cichą i komfortową atmosferę pracy w biurach. O odpowiednią temperaturę pomieszczeń zadba klimatyzacja z efektywnym odzyskiem ciepła i funkcją tzw. free cooling, która umożliwia wykorzystanie darmowych pokładów chłodu z powietrza do schłodzenia wnętrza budynku.

Za komfort i bezpieczeństwo użytkowników biurowca odpowiadać będzie inteligentny system sterowania, który zautomatyzuje pracę klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia oraz kontroli dostępu. Optymalizacja działania systemów budynku po opuszczeniu obiektu przez pracowników po godzinach pracy i w dni wolne umożliwi znaczące oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Zastosowanie najnowszych technologii i duży nacisk architektów i inwestora na rozwiązania proekologiczne przełożyły się na otrzymanie przez .KTW I certyfikatu BREEAM Interim na poziomie Excellent. System ten uważany jest za standard branży nieruchomości w ocenie oddziaływania budynków na środowisko. Certyfikaty są przyznawane przez Building Research Establishment Global. Ocenie podlega efektywność budynków w kilku obszarach: zarządzania budynkiem, rozwiązań energetycznych, zdrowia i samopoczucia pracowników, zanieczyszczeń środowiska, dostępności transportu, ekologii, zastosowanych materiałów oraz gospodarki wodnej. Uzyskany poziom Excellent jest wyznacznikiem dla najlepszych projektów, jakie zrealizowano w kraju, wśród których wymienić można warszawskie Q22, Centrum Praskie Koneser czy Bałtyk z Poznania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu