Klinkosz: Obroty Ciechu wzrosną do 4 mld zł w 2006 r

06-01-2005, 12:30

Grupa Kapitałowa Ciechu, która zapowiada wejście na warszawską giełdę do połowy lutego 2005 roku, chce w ciągu dwóch lat zwiększyć przychody ze sprzedaży do 4,0 mld zł, głównie dzięki inwestycjom kapitałowym m.in. w Zakłady Chemiczne Police, poinformował Ludwik Klinkosz, prezes Ciechu SA.

Ciech jest zainteresowany przejęciami krajowych spółek chemicznych, a w ZCh Police chce mieć co najmniej 51% udziału na koniec 2006 roku.

"Gdyby udały się inwestycje kapitałowe, w tym przejęcie Polic, przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Ciechu wzrosłyby w 2006 roku do 4,0 mld zł" - powiedział Klinkosz w czwartek dziennikarzom.

Powiedział też, że jeżeli nie zostaną dokonane akwizycje, a Ciech będzie rozwijał się tylko przez inwestycje technologiczne w grupie, przychody ze sprzedaży w 2006 będą utrzymane na poziomie 2,2 mld zł.

Grupa Ciech SA nie opublikowała jeszcze skonsolidowanych wyników za miniony rok, jednak prognoza spółki na 2004 zakładała, że przychody ze sprzedaży wyniosą 2,2 mld zł, a zysk netto wyniesie 79 mln zł. W 2003 roku Grupa Ciechu miała 1,9 mld zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto 76 mln zł.

W czwartek Mariusz Dąbkowski, prezes Domu Maklerskiego Millennium, który oferuje akcje Ciechu w ofercie publicznej zapowiedział, że debiut Ciechu na giełdzie warszawskiej jest przewidziany najpóźniej w połowie lutego 2005 roku.

"Sądzę, że debiut Ciechu będzie przed 10 lutego, najdalej nastąpi do połowy lutego" - powiedział Dąbkowski.

Po emsji akcji Ciechu, Skarb Państwa będzie miał 36,7% akcji spółki, PTU SA 3,5% zaś nowi akcjonariusze w wyniku oferty publicznej będą mieli 42,8% akcji. Jednocześnie, 16,9% będzie należało do dotychczasowych, mniejszych akcjonariuszy.

Do grupy kapitałowej Ciechu należy pięć spółek produkcyjnych: Soda Mątwy, Janikosoda, gdańskie Fosfory, Petrochemia - Blachomia oraz Vitrosilicon.(ISB)

maza/mor/bas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Klinkosz: Obroty Ciechu wzrosną do 4 mld zł w 2006 r