Klub innowatorów podsumował dorobek

SACH
opublikowano: 27-04-2012, 00:00

Dwa tysiące przedsiębiorców i pracowników dowiedziało się, jak wprowadzać nowe rozwiązania do biznesu.

Z myślą o firmach, które chciałyby poszerzyć swoją działalność o innowacje, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przygotowała cykl spotkań ze specjalistami od nowatorskich rozwiązań. W ramach inicjatywy pod nazwą „Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw” (KIP) objechali oni całą Polskę. Łącznie odbyły się 48 spotkania, a wczoraj projekt został podsumowany.

— Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy poznali dobre praktyki i skuteczne rozwiązania stosowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Najwięcej osób, bo aż 37 proc. uczestników, interesowały innowacje w usługach, a niewiele mniej ekoinnowacje — mówi Joanna Podgórska, wicedyrektor departamentu rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności PARP.

Przedsiębiorców ciekawiła także wiedza na temat popytowego podejścia do tworzenia innowacji oraz nowego podejścia do zamówień publicznych. Zajęcia prowadzili specjaliści związani z firmami (m.in. Google, Ernst & Young, Innovatika), spółkami, a także eksperci akademiccy i osoby prowadzące własne przedsiębiorstwa. Informacje o nowych trendach zdobyło łącznie dwa tysiące osób.

— Były plusy i minusy. Z jednej strony były ciekawe przykłady innowacyjnych rozwiązań biznesowych z zagranicy, z drugiej informacje w wielu miejscach zostały podane zbyt szczegółowo — choćby te o procedurach pozyskiwania patentów. Ale generalnie można było poznać wiele praktycznych porad dotyczących własnego biznesu i obecnych trendów innowacyjności — mówi Jacek Puchalski z firmy Resulto, jeden z uczestników Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Klub innowatorów podsumował dorobek